print deze pagina

Taal en rekenen

Extra aandacht voor taal en rekenen in het vo

 

In toenemende mate wordt in brede maatschappelijke kring gediscussieerd over jongeren die het mbo en hoger binnenstromen en die wel erg veel moeite blijken te hebben met lezen, spellen en rekenen.

 

Het belang van goed leren lezen, schrijven en rekenen is jarenlang onderschat.

Taal- en rekenvaardigheden zijn basale vaardigheden om in de maatschappij te kunnen functioneren.

 

Hoewel de Nederlandse leerling het internationaal gezien nog steeds niet slecht doet, is bekend dat deze positie sterk onder druk staat. Uit onderzoek komt naar voren dat de prestaties in vergelijking tot drie jaar geleden minder goed zijn.

 

Via de regeling Kwaliteit voortgezet onderwijs stelt het ministerie van OCW voor de komende 3 jaar extra geld beschikbaar voor de verbetering van de kwaliteit van het taal- en rekenonderwijs.

 

Het op systematische wijze aandacht besteden aan deze gebieden stopt niet na de basisschool.

Daarom wordt wettelijk vastgelegd welke taal- en rekenvaardigheden leerlingen op verschillende momenten van hun schoolloopbaan moeten beheersen.

 

Edux wil u graag helpen bij het vaststellen van (minimum)doelstellingen, leerlijnen op het gebied van taal en rekenen.

 

  • Welke basisniveau mag ik minimaal verwachten van leerlingen die de basisschool verlaten?
  • Welke streefniveaus kan ik hanteren voor mijn leerlingen?
  • Hoe toets ik deze niveaus?
  • Hoe verbeter ik het niveau van taal en rekenen van de leerlingen op mijn school?
  • Hoe organiseer ik dit binnen mijn school?

Naast adviseurs met ervaring binnen het voortgezet onderwijs beschikken we over experts op het gebied van taal en rekenen, die u graag terzijde staan bij het vinden van antwoorden op bovenstaande vragen.

 

 

Heeft u vragen?

Simone Schrier Simone Schrier
Adviseur Management Consultancy
06 - 105 458 72
EMAIL VERBORGEN